TELEFON : 0(252) 612 91 41

GENİŞLETİLMİŞ LİSANS ANLAŞMALARI

Kullanıcıya, Photounicorn tarafından belirli bir lisans türü ile ilişkili uygulanabilir bir ücret ödeyerek, 5 (beş) farklı lisans anlaşması sunulmuştur. Bu lisans anlaşmaları P1, P2,P3, P4 ve P5 şeklinde kodlanarak alınmıştır. P1 dar ve P4 daha geniş lisanslar içindir.

EĞER KULLANICININ BU LİSANSLAR İLE HERHANGİ ŞÜPHESİ VAR İSE, DOSYAYI KULLANMADAN ÖNCE PHOTOUNİCORN İLE İLETİŞİME GEÇMESİ GEREKİR.
BU LİSANSLARIN AMACI, AKSİ BELİRTİLMEDİĞİ SÜRECE, BU SÜREDE DOSYALAR TÜREV ÇALIŞMA OLARAK GÖRÜNECEKTİR.
P lisanslarının seviyesi tüm P lisanslarını ve Standart Lisans kurallarını içermektedir. Lisans türleri aşağıda belirtilmektedir:
Lisans Türü İsmi
P STANDART
P2 Sınırsız ÇOĞALTMA
P3 Perakende Satış Öğeleri (limitli kullanım)
P4&P5 Perakende Satış İçin Elektronik Öğeler & Perakende Satış
Öğeleri (limitsiz kullanım)

P1 lisansı Standart Lisans kurallarını içermektedir. P2 lisansı, Standart ve P1 lisans kurallarını içermektedir. P3 lisansı, Standart, P1 ve P2 lisans kurallarını içermektedir. P4&P5 lisansları, Standart, P1, P2ve P3 lisans kurallarını içermektedir.
P lisanslarını satın alarak, Kullanıcı, sınırlı kullanım dosyaları haricindeki yüksek çözünürlükteki Photounicorn dosyalarını kullanma hakkına sahip olur.
I. P1 STANDART LİSANS KURALLARI
P1 lisansı Kullanıcının kendine ait dosyalarını yayımlamasını sağlar. Tüm bu kişiler Kullanıcının çalışanları veya bu Anlaşmanın yazılı hükümlerine rızası olan yetkili bağımsız müteahhitler olmalıdır. Tüm dosya eylemlerinde ya da Anlaşmanın ihlalinde Kullanıcı sorumlu tutulur.
II.P2 SINIRSIZ ÇOĞALTMA LİSANS KURALLARI
P2 lisansı Kullanıcıya, sınırsız sayıda dosya kopyası ve baskısı sunar.
III. P3 PERAKENDE SATIŞ ÖĞELERİ (LİMİTLİ) LİSANS KURALLARI
P3 lisansı Kullanıcıya dosyaları aşağıdaki gibi imal, satış ve dağıtım ile bağlantılı (tek bir uygulama ile bağlantılı) olarak kullanma izni verir:
99,999 parçaya kadar olan malzemeler, kartvizitler, çıkartmalar, diğer dosya malzemeleri;
9999 parçaya kadar olan takvimler, kupalar, posterler, fare altlıkları (mouse pads);
999 parçaya kadar olan oyuncaklar, giysiler, eğlence malzemeleri (oyun kartları gibi), sanat öğeleri (çerçeveli/çerçevesiz baskılar).
Not: Birden fazla uygulama alanı veya yukarıda belirtilen öğeler dışında, Kullanıcı her kullanımı için Genişletilmiş Lisans ücretini üstlenmek zorundadır.
Yukarıda belirtilen malların imalat hakkı, Kullanıcıya veya alıcıya dosyanın fikri mülkiyet hakkını vermez.
IV. P4&P5 PERAKENDE SATIŞ İÇİN ELEKTRONİK ÖĞE VE PAREKENDE SATIŞ ÖĞELERİ LİSANS KURALLARI(SINIRSIZ KULLANIM)
P4 ve P5 lisansları Kullanıcıya elektronik öğeler için, sınırsız üretim ve satış olanağı verir. Kartpostal şablonları, web şablonları, kitapçık şablonları, PowerPoint şablonları, e-posta şablonları v.b gibi.