TELEFON : 0(252) 612 91 41

VERİ KORUMA KURALLARI

Bu veri koruma kuralları Photounicorn tarafından elde edilmiş olan kişisel verilerin işlemini düzenler. Web sayfamızı kullanarak, size ait kişisel verilerin photounicorn tarafından değerlendirilmesini ve yayınlanmasını açıkça kabul etmiş olduğunuzu beyan ediyorsunuz. Bu sözleşme T.C. Kanunları uyarınca, hukuksal prensipler ile olası bir çakışması dikkate alınmadan, yorumlanmaya tabidir. Photounicorn veri koruma kuralları ile ilgili sorularınız için, bize memnuniyetle başvurabilirsiniz.

1. Web Sayfasının Kullanımı
Photounicorn web sayfasının kullanılması için birinci şart, reşit olmaktır (18. yaşın doldurulmuş olması). 14 ile 18 yaş arası reşit olmayan kişiler, photounicorn web sayfasının, kanuni temsilcilerinin kabul etmeleri şartıyla, onlar tarafından kullanılmasını sağlayabilirler.
14 YAŞ ALTI REŞİT OLMAYAN ÇOCUKLAR VE ONLARIN VELİLERİ VEYA KANUNİ TEMSİLCİLERİ İÇİN NOTLAR:
PHOTOUNİCORN, 14 YAŞ ALTI ÇOCUKLARA AİT KİŞİSEL VERİLERİ BİLEREK ELDE ETMEZ. EĞER 14. YAŞINI DAHA DOLDURMADIYSANIZ, BU WEB SAYFASINI KULLANAMAZSINIZ. LÜTFEN PHOTOUNİCORN’A E-POSTA ADRESİNİ DE İÇEREN KİŞİSEL BİR BİLGİ, İSİM VE/VEYA HERHANGİ BİR İLETİŞİM BİLGİSİ GÖNDERMEYİN. İLETİŞİM KURMAK ANCAK EBEVEYNLERİNİZ, VELİNİZ VEYA KANUNİ TEMSİLCİNİZ VASITASIYLA GERÇEKLEŞEBİLİR.

2. Kişisel Bilgiler
Photounicorn web sayfasını ziyaret ettiğinizde, Photounicorn kişisel olmayan verileri, örneğin sizin internet protokol (IP) numaranızı, tarayıcı tipini ve sistem türü gibi bilgileri topluyor olabilir. Bu bilgiler sizin kim olduğunuzu teşhis etmek için kullanılmaz. Eğer Photounicorn web sayfasına üye olarak kaydolursanız, isminiz, adresiniz/şirket (türü), e-posta adresi, uyruğunuz gibi ek kişisel veriler sizden istenir. Yükleme yapan üyelerden Photounicorn web sayfasına üye olarak kaydolunmalarında kimliklerinin kanıtlanması açısından ilaveten geçerli bir kişisel doküman (kimlik, pasaport) talep edilebilir.

Photounicorn ayrıca photounicorn.com web sayfasında gerçekleştirilen yükleme ve indirme, profil verileri değişiklikleri, yüklenmiş içeriklerin ve forum aktivitelerinin değiştirilmesi gibi bilgileri toplar. Photounicorn satın almaları ve/veya satışlar için ödemeleri gerçekleştirmek için, internette güvenli ödemeler konusunda uzmanlaşmış üçüncü şirketlere ödeme akışını photounicorn.com web sayfasının dışında tutmaktadır. Bu ödemeler esnasında bu üçüncü şirketler tarafından kişisel verilerin (örneğin kredi kartı numarası) toplanması gerçekleştirilebilir. photounicorn ‘a üye olmaktan dolayı elde edilen verileri, telif hakkı ihlallerini veya her türlü dolandırıcılık teşebbüslerini aydınlatmak ve takibe almak için, değerlendirme hakkını saklı tutar. Telif hakkı ihlallerine ve dolandırıcılık teşebbüslerine dair bilgiler gerektiği takdirde Photounicorn tarafından kaydedilir ve arşivlenir.

3. Üçüncü Şahıslar
Photounicorn, PayPal gibi üçüncü şirketlerin hizmetlerini photounicorn.com web sayfasından yapılan ödemeler için kullanacaktır. Ayrıca bazen sayfamızda diğer sayfalara yönlendiren linkler bulunabilir. Bu linkleri tıklayarak, photounicorn.com web sayfasından çıkarsınız. Linkler vasıtasıyla ulaştığınız sayfaların içeriği ve bu sayfaları kullanmanızdan dolayı kişisel verilerinizin güvenliği konusunda, Photounicorn hiçbir sorumluluk üstlenmez. Diğer sayfaların, kişisel verilerin elde edilmesi ve işleme konulması konusunda farklı ve kendilerine özel kuralları olabilir. Sizden, isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz, IP numaranız, tarayıcınızın özellikleri ve kredi kartınızın numarası gibi bilgiler sorulabilir. Photounicorn veri koruma kuralları, kişisel verilerin, üçüncü şahıslar tarafından elde edilmesini, başkalarına iletilmesini veya işleme konulmasını düzenlemez.

4. Verilerin Kullanılması
Photounicorn, aşağıda sıralanan hususlar için sizin kişisel verilerinizden faydalanabilir:
• Güvenlik nedenlerinden, kimliğinizi kontrol etmek için.
• Size bir üye hesabı açmak için.
• Sizin işlem yapabilmenize olanak tanımak için.
• Size müşteri hizmetleri sunabilmek için.
• Bilgi ve servis broşürleri gönderebilmek için.
• Yükleme ve indime, profil değişikliği ve forum aktivitelerini değerlendirmek için.
• Tahsilât ve ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için.
• Size, gerçekleştirilmiş faaliyetler, yeni ürünler ve hizmetler hakkında bilgi vermek için.

Photounicorn, kendi web sayfasında gerçekleşen hareketlerin istatistiksel değerlerini tespit etmek için, sizin mahremiyetinizi koruyarak, sizin verilerinizi kullanabilir. Ayrıca, Photounicorn’un web sayfasını kullanırken ortaya çıkabilecek olası zorluklar ve teknik problemlerde yardımcı olabilmek için, Photounicorn sizin verilerinizi kullanabilir.

5. Kişisel Verilerin Korunması
Tabii ki, Photounicorn sizin kişisel verilerinizin korunması için hem yasal hem de bizim fikrimizce ahlaki olan kurallara riayet etmektedir. Photounicorn bu sebepten, sizin kişisel verilerinizin buna uygun olarak, çok yönlü güvence altına alındığını taahhüt eder. Sizin kişisel verileriniz, kişisel ve eşsiz olan bir üye adı ve kişisel, şifreli bir kod vasıtasıyla korunmaktadır. Lütfen bu giriş verilerini güvenli ve kötüye kullanmaya karşı korumalı bir şekilde saklayın ve bunları kimseye söylemeyin. Bizim sayfamızdan çıkarken, her seferinde güvenli çıkış yapın. İlaveten, hassas veriler için (örneğin: giriş, ödeme bilgileri) “Secure Socket Layer Teknolojisini” (SSL) kullanmaktayız. Photounicorn web sayfasına kaydolurken, size bir kod adı kullanma olanağını tanıyoruz. Kullanıcı adınız, başka kişiler tarafından görülemez. Photounicorn, eğer hizmetlerimizin gerçekleştirilmesi ve/veya sürdürülmesi için gerekli olduğu takdirde, kişisel verileri, üyelik sona erdikten sonra da değerlendirmeye devam etme hakkını saklı tutar.
Kişisel verilerin elde edilmesi ve değerlendirilmesi, bulunduğunuz yere ilişkili veya ülkelere bağlı değildir. Üye olurken Photounicorn web sayfasına girmiş olduğunuz ve Photounicorn web sayfasını kullanırken vermiş olduğunuz kişisel verilerin, sizin bulunduğunuz yerin veya sizin anavatanınız haricinde de değerlendirilmesini onaylıyor ve kabul ediyorsunuz ve bu tür verilerin aktarılmasına müsaade ediyorsunuz.

Photounicorn web sayfası, sizin verilerinizi korumak için çok yüksek standartta güvenlik teknolojisi sunmaktadır. Bununla beraber yüzde yüz ve mutlak güvenlik verilemez ve verilmemektedir. Photounicorn, kişisel verilerin korunması için ancak elimizde olan araçların, tekniklerin ve olanakların azami derecede kullanıldığının garantisini verebilir. Bu yüzden photounicorn, kişisel veya farklı verilerin, üçüncü şahıslara aktarılmış veriler ve bilgiler dâhil ama bunlarla sınırlı olmadan, çalınmasına, kaybedilmesine, değiştirilmesine veya kötü amaçlı kullanılmasına ilişkin hiçbir sorumluluk üstlenmez. Buna Photounicorn veri koruma kurallarının üçüncü şahıslar tarafından ihlal edilmesi ve buradan kaynaklanan olası zararlar da dâhildir.

6. Bildiri Yükümlülüğü
Photounicorn, yetkili makamların talep etmesi üzerine veya yasal kurallar gereği, kişisel verileri açıklamakla yükümlüdür. Böyle bir durumda, Photounicorn talep edilen verileri yasal kurallar gereği, mahkeme kararı, tutuklama emri veya tembihname vasıtasıyla verilmesi gereken veya davaya yardımcı olacak bilgiler ve soruşturmaya yarayacak önemli veriler dâhil ve herhangi bir sınırlama olmadan, açıklama hakkını saklı tutar.

7. Değişikliklerin Bildirilmesi
Photounicorn bu kuralları kendi takdirine kalmış olarak, değiştirme veya genişletme hakkını saklı tutar. İşbu kuralların güncel halinden emin olmak için, bu dokümanın başında belirtilmiş olan güncelleme tarihini kontrol ediniz.

Lütfen, üyelik hesabınızın bilgi işlevselliğini profil bölümünde kısıtladığınız takdirde, Photounicorn’un bu ayarları sizin onayınız olmadan değiştirme yetkisine sahip olmadığını dikkate alınız. Eğer Photounicorn’un önemli bir kısmı satılacak veya başka bir şirketin/ortaklığın (vs.) mülkiyetine geçecek olursa, size bu konuda Photounicorn tarafından bilgi verilecektir. Photounicorn’un, bu durumda şirketin yeni sahibine kişisel verilere ulaşmasını sağlama hakkı vardır. Photounicorn‘nun hizmetlerinin bir kısmının satılması durumunda, Photounicorn’un bunları satın alan kişilere, kişisel verileri sunma hakkı vardır ve bunun için sizin onayınız gerekmez. Bu durumda üyelere, satış ile ilgili bir haber yollanacaktır.

8. Sorumluluk
Sizin kişisel verilerinizle ilişkili olarak, ne Photounicorn’un ne de onun şubelerinin ve yönetim kurulu üyelerinin, müdürlerinin, çalışanlarının, sahiplerinin, temsilcilerinin, lisans verenlerinin ve (alt) lisans alanlarının, (sizinle aynı kişi olmadan) web sayfasının kullanılmasından türeyen herhangi bir doğrudan, tesadüfen, doğrudan olmayan veya zararlardan veya müteakip zararlardan, bu tarafların böyle zararlar hakkında veya bunların oluşma ihtimali hakkında ikaz edilmiş olsalar bile, hiç bir şekilde sorumlu olmadıklarını, kabul ediyorsunuz. Photounicorn veri koruma kuralları bağlayıcıdır ve Photounicorn’un “Genel Çalışma Şartları’nın” bir parçası olarak görülmelidir.